sken

JACUZZI
JACUZZI

Blahodárne účinky vody na organizmus sú známe ľudstvu už po tisíročia. Aj priemernému znalcovi histórie sú známe kúpele postavené v starovekom Grécku a neskoršie Rímanmi. Archeologický priezkum dokázal, že kúpanie sa v horúcich minerálnej prameňoch využívali na liečenie niektorých chorôb aj v iných kultúrach a spoločnostiach, ako napríklad v Babylone a využívali ich aj Americkí Indiáni.

čítaj viac
MASÁŽE
MASÁŽE

Predstavuje systém masážnych hmatov a pohybov, vďaka ktorým sa uvoľňuje masírované svalstvo, rozšíria sa krvné vlásočnice zvyšuje sa prekrvenie. Masáž podporuje vlastné regeneračné schopnosti tela, prináša pocit uvoľňenia a pôsobí celkove relaxačne.

 

čítaj viac
SAUNY
SAUNY

Pôsobenie sauny na organizmus je mnohostranné. Vplyvom vysokej teploty (60 až 110 °C, minimálna vlhkosť vzduchu 10 – 30 %) dochádza predovšetkým k značnému prekrveniu kože. Sauna do nemalej miery reguluje krvný tlak (osoby s vyššími hodnotami krvného tlaku sa musia saunovať veľmi opatrne) a telesná teplota sa priemerne zvyšuje o 1 – 2 °C.

čítaj viac

JACUZZI

romantické chvíle si užijete naplno

 

Liečba vodou sa dnes stále používa na rôzne choroby, ale najmä na regeneráciu tela a duše. Dokonca na to existuje terminus technikus – “hydroterapia”. Pacienti trpiaci reumou alebo atritídou, radi potvrdia, že masážny kúpeľ v horúcej vode im prináša úľavu z bolestí a dokonca zlepšuje flexibilitu a koordináciu postihnutých končatín. Veľký význam sa prikladá zotavovaniu poraneného alebo presileného svalstva vo vode formou vodnej masáže, alebo jednoducho ponorením sa do primerane horúcej vody.

Horúca voda doplnená masážou tela podporuje krvný obeh a činnosť lymfatických žľiaz. Postihnuté tkanivo tak získa lepší prístup ku kyslíku a k blahodarným živinám. Uzdravný proces sa urýchľuje. Zároveň tým, že prúdiaca voda nadľahčuje telo, klesá napätie vo väčšine svalových skupín. Telo sa postupne dostane do stavu úplnej relaxácie.
Osoby so závažnymi poruchami cievneho systému a s chorobami srdca by sa mali vopred poradiť s lekárom. Takisto, tehotné ženy by mali pobyt v horúcej vode obmedziť na minimum. Výhodou týchto bazénov však je, že teplota vody sa dá nastaviť v širokom rozsahu, takže napríklad vodnú masáž môžu využiť aj tí, ktorým by masážny kúpeľ v horúcej vode lekár inak neodporučil.